Umění relaxace doma: tipy na vytvoření pohodlných interiérů

Umění relaxace doma: tipy na vytvoření pohodlných interiérů

Nabijte energii svého těla i duše s pomocí našich tipů...

Umění domácí relaxace má své zvláštnosti, a design interiérů může významně přispět k naší zručnosti v této oblasti. V tomto článku sdílíme nejlepší tipy, jak vytvořit ve vašem domově pohodlné prostory, kde se můžete opravdu odpojit a nabrat síly. Prozkoumáme výběr ideálního místa pro relaxaci, plánování a zařízení interiérů, a také důležitost relaxačních nástrojů a vybavení. Navíc představíme, jak vytvořit zelená relaxační místa. Nakonec prozkoumáme umění hýčkání a jak vytvořit SPA podobné zážitky ve vlastním domově.

Výběr ideálního místa pro relaxaci

To, kde ve vašem domově vytvoříte oázu klidu, závisí značně na vašich osobních preferencích, velikosti a uspořádání vašeho domova, a také na tom, jak chcete tento prostor využít. Nejdříve se podívejte na různé části vašeho domova a zkuste vybrat místo, které se zdá být nejvhodnější pro relaxaci. Může to být menší místnost, balkón, terasa nebo dokonce malý koutek. Mělo by to být místo, které pomáhá relaxovat a nabírat síly.

 • Například, pokud rádi čtete, pohodlné křeslo nebo měkká pohovka může být klíčová.

 

Hintaszék, állítható lábtartóval - Szürke
Houpací křeslo, s nastavitelnou opěrkou no...
Speciální cena 2459 Kč RRP: Normální cena 3749 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 • Pokud rádi posloucháte hudbu, zvažte umístění zvukového systému.

 • A pokud je vaším cílem relaxace, vynikající volbou může být houpací křeslo, houpací síť nebo masážní křeslo.

 

Függőszék párnával
Závěsné houpací křeslo s polštářem
Speciální cena 659 Kč RRP: Normální cena 1329 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 • Pokud milujete kreslení nebo malování, zvažte malý ateliérový koutek. Dřevěný trojnožka na malování okamžitě dodá uměleckou atmosféru.

fa festő
Malířský stojan
Speciální cena 1729 Kč RRP: Normální cena 2919 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 • Ale pokud vás opravdu uvolňuje jóga, vytvořte si malý koutek s jógovou podložkou.

Jóga matrac
Podložka na jógu, s taškou jako dárek, ve ...
Speciální cena 369 Kč RRP: Normální cena 579 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Navrhování pohodlných interiérů

Při navrhování pohodlných interiérů je důležité brát v úvahu funkci jednotlivých místností a způsob jejich použití. Snažte se vytvořit uspořádání, které bude praktické a pohodlné.

Pohodlné pohovky, křesla a židle jsou nezbytné pro vytvoření komfortního interiéru. Různé textury a materiály dodávají prostoru intimní a příjemnou atmosféru.

Pokud to je možné, naplánujte umístění a velikost oken tak, aby do vašeho domova pronikalo co nejvíce přirozeného světla. Správné osvětlení je také klíčové. Kombinujte přirozené světlo s umělým osvětlením, aby byly vytvořeny správné světelné podmínky pro různé činnosti. RGB LED inteligentní stropní svítidlo lze ovládat z telefonu a nabízí několik funkcí, umožňuje nastavit barvu a intenzitu světla.

RGB led intelligens mennyezeti lámpa felszerelhető
RGB LED inteligentní stropní svítidlo
Speciální cena 849 Kč RRP: Normální cena 1229 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Dekorace interiérů pomáhá vyjádřit váš vlastní styl a osobnost. Vyberte si dekorační předměty, které odpovídají vašemu vkusu a přispívají k pohodlné a útulné atmosféře.

1. postava: extraspace.com

 

 

Pokud to je možné, snažte se zachovat prostorné a otevřené prostory ve vašem domově.

2. postava: pinterest.com/sonjapin80

Místo tradičních dveří použijte posuvné dveře, čímž můžete snadno spojit prostory bez toho, aby dveře zabíraly místo.

- 52%
Toló ajtó sín szett 2 típusban
Kolejnice na posuvné dveře ve 2 typech
Speciální cena 1199 Kč RRP: Normální cena 2499 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Nezapomínejte, že udržení pohodlných interiérů vyžaduje také udržování pořádku a čistoty. Uspořádejte věci prakticky a udržujte svůj domov v pořádku.

Relaxační nástroje a vybavení

Ve vašem domově můžete používat různé relaxační nástroje a vybavení k snížení stresu, k relaxaci a odpočinku.

 • Masážní křeslo nebo masážní matrace může pomoci uvolnit a zmírnit napětí v těle. Tyto zařízení nabízejí různé masážní programy, které pomáhají uvolnit záda, krk, ramena a další části těla.

 • Aromaterapie může pomoci zmírnit stres a zvýšit relaxaci. Můžete použít difuzér nebo aroma lampu, aby se příjemné vůně šířily vaším domovem.

3. postava: pinterest.com/ocampod004

 

 • Pro relaxaci a meditaci můžete používat nástroje zvukové terapie, jako jsou zvukové misky, zvonkohry nebo generátory bílého šumu. Tyto zvuky mohou pomoci uklidnit mysl a vytvořit klidné prostředí.

  4. postava: centreofexcellence.com

 

 

 • Pohodlné polštáře a deky mohou přispět ke zlepšení atmosféry relaxačního prostoru ve vašem domově a udělat jej pohodlnějším. Vyberte si měkké, plyšové nebo bavlněné materiály, které vytvoří útulnou a teplou atmosféru.

  5. postava: girlsharestips.com

 

 • Během relaxace můžete poslouchat hudbu nebo zvuky pro zvukovou terapii. Můžete použít sluchátka pro osobní hudební zážitek a snadnější odtržení od každodenního hluku.

 

 • Ale můžete se také odpojit s dobrým knihou nebo časopisem. V zimě v křesle, houpací síti, ve vaně, v létě pak na pohodlném lehátku v zahradě.

 

2 személyes DELUX napozóágy
Lehátko DELUX pro 2 osoby ve 3 barvách
Speciální cena 2459 Kč RRP: Normální cena 3329 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Zelená relaxace

Zelené barvy a živé rostliny mohou mít pozitivní vliv na náladu a celkové pohodlí. Bez ohledu na velikost bytu nebo domu, přibližte si přírodu.

Pokojové rostliny a květiny

Pokojové rostliny a květiny mohou významně přispět k vašemu zelenému relaxačnímu prostoru tím, že vytvoří klidnou a harmonickou atmosféru. Mnoho pokojových rostlin (kapradiny, květináče, bostonské palmy) může čistit vzduch odstraněním škodlivých látek a toxinů a zároveň zvyšovat hladinu kyslíku v bytě. Kromě toho mohou jejich různorodý vzhled a příjemná vůně zlepšit atmosféru vašeho domova. Vyberte si květiny, které jsou kvetoucí a mají živé barvy, jako jsou orchideje, azalky nebo fialky. Umístěte je na výrazný stojan, prohlédněte si naši nabídku květinových stojanů v internetovém obchodě!

6. postava: Virágtartó állvány - alinda.hu

 

Vztah k zahradě: terasy a balkony

Pobyt na terase nabízí možnost být blíže přírodě, dýchat čerstvý vzduch a užívat si slunce nebo čerstvý vánek. Přírodní prostředí může mít relaxační účinek na lidi a pomoci snižovat stres. Obzvláště, pokud to všechno děláte v pohodlí houpací sítě.

Kétszemélyes függőágy
Houpací síť pro dvě osoby
Speciální cena 339 Kč RRP: Normální cena 739 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 

Terasa poskytuje soukromý prostor, kde si můžete v tichu a pohodlí užít samotu nebo společnost. Nabízí možnost odpočinku, čtení nebo dokonce meditace, zatímco jste doma. Zde máte příležitost věnovat se různým venkovním aktivitám, jako je zahradničení, grilování, relaxace na lehátku nebo dokonce pořádání zahradní párty. Tyto aktivity mohou pomoci odvést vaši pozornost od každodenního stresu a úkolů. V naší nabídce zahradního vybavení si jistě najdete nejvhodnější produkty pro vaše venkovní aktivity.

Balkon je také ideálním místem pro různé venkovní aktivity, jako je sázení květin, péče o zahradní rostliny, nebo dokonce malé zahradničení s pěstováním zeleniny. Tyto aktivity mohou stejně dobře pomoci k relaxaci a obnově energie. Ale je to také perfektní místo pro sladké lenošení, i ten nejmenší balkon můžete udělat praktickým a pohodlným s použitím slunečníku pro stín, skládacím stolkem a několika speciálními, skládacími židlemi.

 

Naše židle ve středomořském stylu, odolné vůči času a skládací, s mozaikovým vzorem, oživí jakýkoliv balkón.

 

Vytvoření mini zelené terasy

Přiveďte trochu zeleně do svého domova! Nejprve si vyberte vhodné místo pro zelenou terasu. Může to být balkón, terasa, nebo dokonce okenní parapet.


7.postava: pinterest.com/Willemijntje66

 

Pokud chcete svou mini zelenou terasu vytvořit v květináčích nebo truhlících, zajistěte správnou půdu. Pořiďte si kvalitní květinovou zem, která je vhodná pro rostliny, a možná do ní přimíchejte i zahradní kompost pro doplnění živin. Vyberte si rostliny, které se dobře vyjímají v malém prostoru a jsou snadno udržovatelné. Například květiny, bylinky, malé léčivé rostliny nebo pokojové rostliny. Je důležité zajistit pravidelnou zálivku rostlin. Pokud nemáte možnost každý den zalévat ručně, může být vhodné nainstalovat automatický zavlažovací systém, nebo si vybrat rostliny, které dobře snášejí sucho.

- 56%
Csepegtető rendszer konyhakertbe
Kapková závlaha do malé zahrady
Speciální cena 219 Kč RRP: Normální cena 499 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Aktivity pro relaxaci

Najít doma tu správnou relaxační aktivitu je důležité, protože pomáhá vytvářet rovnováhu mezi různými oblastmi našeho života a přispívá k našemu fyzickému, mentálnímu a emočnímu blahu. Může pomoci snížit stres a úzkost, nabízí příležitost k odpočinku, vyrvat se z každodenní rutiny a odpočinout si. S vhodnou aktivitou můžeme vyjádřit sebe samé, objevovat naše oblasti zájmu a učit se nové věci, což přispívá k růstu naší sebedůvěry a kreativity.


8. postava: trendyarchitecture.com

 

Meditace a jóga

 

Jak meditace, tak jóga jsou účinné metody pro snížení stresu. Tyto cvičení pomáhají uklidnit nervový systém, snižují hladinu stresových hormonů a pomáhají naší mysli uklidnit se. Emoční stav se tak lépe vyrovnává.9. postava: dondeir.com

 

Jóga cvičení pomáhají zvyšovat sílu, vytrvalost a flexibilitu, zatímco zmírňují svalové napětí a zlepšují držení těla. Meditace a jóga také pomáhají najít vnitřní klid a harmonii. Podporují navázání spojení se sebou samým a s našimi vnitřními zdroji síly. V našem e-shopu najdete základní vybavení pro jógu, jako jsou jóga podložky, jóga ručníky a sady pro uvolnění svalů.
Čtení a kreativní koníčky

Čtení a kreativní aktivity, jako je kreslení, malování nebo ruční práce, nabízejí možnost aktivně využívat náš mozek. To může pomoci udržet a zlepšit paměť, koncentraci a kognitivní schopnosti. Kreativní koníček poskytuje příležitost vyjádřit se a rozvíjet naši představivost.

- 15%
horgoló készlet
Háčkovaná sada s barevnou přízí a doplňky...
Speciální cena 529 Kč RRP: Normální cena 625 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 

Malování, psaní, hraní na hudební nástroje nebo jakákoli jiná kreativní činnost může pomoci objevovat nové perspektivy a nacházet nová řešení.

- 23%
barna
Akustická kytara s příslušenstvím pro začá...
Speciální cena 1479 Kč RRP: Normální cena 1919 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Čtení a kreativní aktivity představují neustálý proces učení. Prostřednictvím knih a kreativních projektů může neustále růst naše znalosti a dovednosti, a můžeme objevovat nové věci o sobě a o světě.

 

Virtuální cestování a relaxační techniky

Využijte aplikace nebo webové stránky, které vám umožní virtuálně prozkoumat svět. Objevte architektonické zázraky jiných kultur, přírodní zajímavosti a památky měst. Platformy jako Google Earth nebo 360stupňová videa na YouTube umožňují podrobně prozkoumat různá místa.

Mnoho muzeí nabízí online virtuální prohlídky, kde můžete objevovat umělecké a historické poklady světa.

Hledejte videa nebo aplikace, které vám umožní virtuálně procházet přírodou. Poslouchejte štěbetání ptáků, sledujte atmosféru řek nebo lesů a nechte si doma navodit klid a krásu přírodního prostředí.

 

10. postava: kdigitalstudio.com

Poslouchejte uklidňující hudbu nebo zvukové lázně, které pomohou s relaxací a snížením stresu. Hledejte hudbu nebo zvukové nahrávky obsahující přírodní zvuky, jako je štěbetání ptáků, šumění potoka nebo zvuky vlnícího se moře.

Umění hýčkání

SPA zážitky doma

I doma si můžete vytvořit SPA zážitky, které vám pomohou relaxovat a nabrat nové síly v každodenním životě. Použijte esenciální oleje nebo svíčky, které mohou pozitivně ovlivnit vaše smysly a náladu. Například levandulová vůně může mít uklidňující účinky, zatímco citrusové vůně mohou osvěžit vaši mysl. Kombinujte to s poslechem relaxační hudby nebo meditací. Připravte si své oblíbené uklidňující nápoje, jako je heřmánkový nebo mátový čaj, a užívejte si je při příjemné nožní lázni. Díky dálkovému ovladači nožní lázně můžete na displeji nastavit teplotu vody a funkci bublinkové lázně. V nožní lázni funguje masážní jednotka s 7 válečky na každé straně pro maximální zážitek.11. postava: Masážní vanička na nohy - alinda.cz

 

Masáže a wellness produkty

Požádejte někoho o pomoc, nebo se naučte, jak si provést masáž sami. Použijte esenciální oleje nebo masážní krém a vytvořte uklidňující atmosféru při svitu svíček nebo při poslechu relaxační hudby. Náš 8hlavý elektrický masážní polštář je skvělý pro masáž krku, beder a končetin.


12. postava: Masážní polštář elektrický, 8 hlav - alinda.cz

 

Ale dobrou volbou může být i masážní matrace s jadeitovými kameny. Pomocí 3 různých rychlostních stupňů můžete zmírnit tuhost svalů, ať už se jedná o bolesti krku a zad nebo dokonce bolesti beder. Díky funkci ohřevu může pomoci uvolnit vaše svaly, podporovat zlepšení krevního oběhu a zabezpečit lepší pocit pohody.

 

Zdraví a péče o krásu v domácím prostředí

Nakupte nebo si doma připravte přírodní pleťové masky, například na bázi avokáda, medu nebo hlíny. Tyto masky mohou pomoci hydratovat a čistit pokožku, zatímco si dopřejete chvíli pro sebe. Elektrický masážní přístroj na obličej nejenže jemně masíruje obličej, ale také může odstranit odumřelé kožní buňky a zbytky make-upu z pokožky, dokonale vyčistit ucpané póry a odstranit nadbytečný maz. Vibrace hlavice přístroje pomáhá rovnoměrně aplikovat hydratační krém, gel nebo peeling na pokožku.

arcmasszírozó
Sonický čisticí kartáček na pleť
Speciální cena 99 Kč RRP: Normální cena 179 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Umění relaxace doma spočívá v tom, že si najdeme čas pro sebe a pro aktivity, které nás nabíjejí a uklidňují naši duši, zatímco proměňujeme náš domov v svatyni, kam se můžeme vždy vrátit za klidem a bezstarostným odpočinkem.

Předchozí Umění dokonalého plánování zahrady: tipy a nápady
Další Navrhněte si domácí posilovnu