Cvičení s posilovací gumou pro začátečníky a pokročilé

Chcete-li se dostat do formy způsobem šetrným k peněžence, přečtěte si náš článek a zjistěte jaký je to skvělý doplněk ke cvičení!

Gumové pásy jsou navzdory jednoduchosti super, všestranné pomůcky na cvičení doma. Chcete-li se dostat do formy způsobem šetrným k peněžence, přečtěte si náš článek a zjistěte jaký je to skvělý doplněk ke cvičení! Doporučujeme nejen pro začátečníky, ale také pro pokročilé.

 

Po období plném omezení se cvičení dostalo do popředí i jako komunitní zkušenost, ale mnozí se seznámili s výzvami a radostmi domácího tréninku během pandemie. Začlenění většího množství pohybu než kdykoli předtím může přinést rovnováhu do Vašeho každodenního monotónního nebo ztrácejícího života. I když není jednoduché najít nejvhodnější sport, který vás baví a dobíjí. Pohybujete se raději sami nebo v týmu? Bez ohledu na to, co si vyberete, gumové pásy vám pomohou, aby byl pohyb ještě vzrušujícím.

Samostatný trénink se rovná s tím, že si naleznete čas jen pro sebe, dokonce to může být sebepoznávacím programem. Existuje několik sportů, které jsou zároveň i meditací, čili při pohybu si můžete utřídit myšlenky, poznat svoji výdrž, zlepšit vytrvalost a uvolnit nahromaděné napětí. Vzhledem k sérii pandemických opatření z posledního období není překvapující, že toužíte po komunitních aktivitách. Platí to nejen pro letní či víkendové programy, ale samozřejmě také pro sport. Týmové sporty většinou poskytují zážitek ze závodu, ale například hodina příjemného pilatesu je individuální forma pohybu, které se můžete věnovat buď sami, nebo ve skupině. Takže kromě toho, že se soustředíte dovnitř, motivují Vás i ostatní členové skupiny.

Co jsou gumové pásy a jaké jsou stupně obtížností?

Gumové pásy jsou nejlepším pomocníkem při aerobním nebo fitness tréninku. Je to prefektní volba pro provádění posilovacích a utahovacích cvičení. Vhodné pro zpevnění a posilování lýtek, stehna, hýždí, paží a zádových svalů. Výsledkem mohou být hezky vytvarované svaly. Gumové pásy pro cvičení v 5 kusové sadě obsahují gumy 5 různých barev a 5 různých obtížností, proto můžete trénink stážit postupně v zájmu dosažení očekávaného výsledku ve Vašem tréninkovém plánu, ale lze jej využít i na rehabilitační cvičení nebo trénink.

V závislosti na úrovni Vaší kondice a speciálního tréninkového plánu můžete zjistit, které pásy budou pro Vás vyhovující, později můžete zátěž zvýšit pomocí další posilovací gumy. To samozřejmě neznamená, že ostatní gumy se stanou zbytečnými, jelikož při každém cviku mohou být jiné požadavky. Je přenosný a snadno se skladuje, je skvělým pomocníkem při cvičení doma, nebo když je v posilovně málo místa.

Mohou být vhodné pro začátečníky i pokročilé, jelikož cviky se dají stahovat jednoduše.

Gumové pásy na cvičení v 5 kusové sadě si můžete koupit za akční cenu v našem e-shopu.

 

Cvičení s posilovací gumou pro začátečníky

Můstek na posílení hýždí 

Lehněte si na podložku na jógu na záda a posilovací gumu dejte do výšky kolen, nohy pokrčte v 90 stupňovém úhlu ke kolenům tak, abyste chodidla měla na podlaze. Během celého cvičení držte ruce podél těla. Zvedněte boky z podlahy, když utáhnete hýždě.Opakujte to 3x12 krát.

Boční výpady 

Umístěte gumový pás ve výšce kotníků a ve vzdálenosti mezi nohama tak, aby byla guma napnutá. Z této pozice udělejte výpad na jednu stranu (čtvrteční dřepy) tak, že jednou nohou vykročíte z původní polohy. Pokračujte v krokování v tomto směru 15x a poté, totéž opakujte i na druhou stranu. Cvik opakujte třikrát.

Mušle 

Gumový pás si upevněte kolem chodidel ve výšce kolen. Lehněte si na záda a nohama v úhlu 90 stpňů k bokům. Nohy odtáhněte od sebe, přičemž kolena také držte od sebe, přičemž hýždě natáhnete na několik sekund. Pomalu se vraťte do výchozí polohy a cvik zopakujte 12x. I to se vyplatí zopakovat 3x pomalým tempem.

Strečink nohou ve stoje 

Při tomto cviku si zároveň procvičíte rovnováhu. Utáhněte gumový pás ve výšce kotníků. Lehce zvedněte jednu nohu z podlahy a zatáhněte ji do strany tak, abyste vytvořili odpor na tréninkové pásce. Snažte se utáhnout hýždě co nejlépe. Pomalu se vraťte do výchozí pozice, přičemž nohy držte ve vzduchu. Opakujte si pohyb. Pokud se necítíte stabilně, držte se židle nebo stěny, abyste udrželi rovnováhu. Cvik opakujte na obě strany 15x.

 

Cvičení s posilovací gumou pro pokročilé

Pokud při cvičení doma cítíte, že cviky s gumovým pásem už neznamenají pro Vás žádnou výzvu, přepněte na vyšší úroveň. Může to znamenat výměnu gumového pásu za silnější v sériích pohybů, při kterých už cítíte, že nejsou namáhavé, ale můžete si ztížit i na cvicích. Čtyři úkoly pro pokročilé:

 

Zkracovačky 

Lehněte si na záda na podložku na jógu, pásku posuňte směrem ke kotníku, zvedněte nohy s pokrčenými koleny a gumu natáhněte co nejširší, přičemž děláte zkracovačky. Nohy nedávejte dolů ani dohromady, aby se současně pohybovalo více svalů a lépe se spalovaly tuky. Cvik opakujte 3x12.

Rozpažování 

Zůstaňte ležet na podložce, pás si držte na kotnících, nohy zvedejte vsoko a strečink dělejte s nataženýma nohama. Toto cvičení je dobré i pro vnitřní stehenní svaly. Opakujte 3x12 krát.

Rozpažování k posílení břišních svalů 

Zůstaňte ležet na zádech na podložce, otočte se stranou a proveďte rozpažování tak, abyste pás měli na čelnků. To procvičuje nejen stehna, ale také boční břišní svaly. Opakujte 3x12 krát.

Bicyklování 

Lehněte si na záda, lokty se opřete o podlahu, pás protáhněte přes sevřená chodidla. Udělejte to 2-3 minuty. Potom zopakujte ještě 2x.

 

Doufáme, že náš produkt a cviky vám pomohou při radostném cvičení. V široké nabídce našeho e-shopu si jistě naleznete sportovní vybavení a doplňky, které Vám nejvíce vyhovují. Ve zdravém těle zdravý duch. - říká se, že nezálží na tom, jakému sportu se věnujete, ale na tom, abyste se začali hýbat a obnovit si život.