Přeprava psů - rady a tipy

Přeprava psů - rady a tipy

Berete pravidelně svého domácího mazlíčka s sebou na dovolenou nebo na cesty, ale nevíte, jaké řešení by bylo nejpohodlnější? Všechny užitečné informace najdete v našem článku...

Přeprava psů může být náročná, ale díky několika užitečným tipům a trikům můžete se svým mazlíčkem cestovat bezpečně a pohodlně. Svého psa můžete vzít s sebou do letadla, auta, vlaku nebo autobusu, ale každý druh dopravy má jiná pravidla a předpisy pro přepravu domácích zvířat. Nejdůležitější je vždy znát pravidla a předpisy pro daný druh dopravy a zajistit svému psovi během cesty bezpečí a pohodlí. V tomto článku se podělíme o užitečné tipy a triky pro přepravu psů.

 

Přivykání psů na cestování

Zvykat psy na cestování je důležitý proces, který pomáhá snižovat stres a úzkost a rozvíjet pozitivní vztah k cestování. Zde je několik kroků, které vám pomohou psa na cestování efektivně zvyknout:

 • Vytvářejte pozitivní asociace: připravte psa na cestu pozitivními zážitky. Můžete použít oblíbené hračky, odměny nebo jídlo.

 

 • Pomalá aklimatizace: začněte pomalu! Ať už zvolíte jakýkoli dopravní prostředek, nechte svého psa nejprve prozkoumat vozidlo zvenčí a pak si do něj sedněte, aniž byste se rozjeli. Poté můžete podniknout krátkou projížďku. Tu postupně prodlužujte, aby si pes zvykl.

 

 • Krátké, pozitivní výlety: prvních několikrát si naplánujte pouze krátké, příjemné výlety. Cestujte do parku nebo na jiné místo, kde může váš pes zažít pozitivní zážitek, například procházku nebo hru.

 

 • Pozitivní posilování: odměňujte psa za každý pozitivní krok. Ať už jde jen o krátké sezení nebo o konec výletu, vždy psa odměňujte, chvalte a dávejte mu najevo, že ho to baví, aby si výlet spojil s dobrými věcmi.

 

 • Cvičení a opakování: opakování je klíčové. Čím častěji budete se psem cestovat, tím více si na to zvykne. Postupně zvyšujte délku a náročnost výletů.

 

 • Uvolněné prostředí: Při cestování dbejte na vytvoření uvolněného prostředí. Umístěte pod něj známou a pohodlnou podložku nebo deku a zajistěte psovi pohodlí.

 

 • Vlastní prostor: Pokud používáte přepravku nebo sedačku pro psa, nechte psa, aby si zvykl a cítil se pohodlně ve svém vlastním prostoru. Umístěte přepravku do domácího prostředí, abyste ho s tímto bezpečným místem spojili.

 

 • Trpělivost: každý pes může při seznamování postupovat jiným tempem. Je důležité být trpělivý a nenutit zvíře k cestování, když se zjevně ještě bojí nebo je úzkostné.

Nezapomeňte, že každý pes má jedinečnou osobnost a zkušenosti, takže zvykání na cestování může být jedinečné. Pokud váš pes reaguje na cestování obzvlášť silně nebo máte pocit, že je potřeba odborná pomoc, můžete se poradit s veterinářem nebo trenérem psů.

 

Vybavení pro přepravu psů

Existuje mnoho různých typů vybavení pro přepravu psů, které pomáhají zajistit pohodlí, bezpečnost a cestování bez stresu. Některé důležité vybavení:

 • Přepravka pro psy: ideální pro malé psy a malé výlety. Menší psi a malé výlety. Důležité je, aby přepravka byla dostatečně prostorná, aby se pes mohl postavit, lehnout si a měl pohodlí.

Összehajtható kisállathordozó táska
Skládací přepravní taška na zvíře, ve více...
Speciální cena 739 Kč RRP: Normální cena 1119 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 • Sedačky pro psy: speciálně navržené autosedačky, které umožňují psovi snadné cestování. Jsou k dispozici v různých velikostech a provedeních a lze je umístit na zadní sedadlo nebo do zavazadlového prostoru.

 

 • Bezpečnostní postroj: postroj s bezpečnostním pásem, který zabraňuje volnému pohybu psa v autě. Je důležité, aby byl postroj v autosedačce řádně upevněn.

 

 • Vlastní prostor: Pokud používáte přepravku nebo sedačku pro psa, nechte psa, aby si zvykl a cítil se pohodlně ve svém vlastním prostoru. Umístěte přepravku do domácího prostředí, abyste ho s tímto bezpečným místem spojili.

 

 • Voda a miska: Na cestu s sebou vždy noste čerstvou vodu a misku, aby pes mohl během přestávek uhasit žízeň.

 

 • Trpělivost: každý pes může při seznamování postupovat jiným tempem. Je důležité být trpělivý a nenutit zvíře k cestování, když se zjevně ještě bojí nebo je úzkostné.

kutya fekhely
Pelíšek pro mazlíčky
Speciální cena 289 Kč RRP: Normální cena 459 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 • Uklidňující sprej nebo polštář: uklidňující produkty mohou pomoci snížit úzkost a stres psů během cestování.

 

 • Hračky: Vezměte si s sebou hračky, které psa zabaví a uvolní.

 

 • Lékárnička: Je důležité mít lékárničku pro psy včetně potřebných nástrojů a léků.

 

 • Ochranné potahy: pokud používáte autosedačku nebo kufr, měli byste používat ochranné potahy, které chrání vnitřek vozu před vlasy, nečistotami a škrábanci.

 

Autós ülésvédő kisállatoknak
Ochranný autopotah proti srsti
Speciální cena 509 Kč RRP: Normální cena 749 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 

Vždy vybírejte správné vybavení pro velikost, plemeno a individuální potřeby vašeho psa. Pohodlí a bezpečnost by měly být při jízdě na prvním místě.

 

Přeprava psů v autě

 

 

Přeprava psa v autě vyžaduje zvláštní péči a přípravu, aby se zvíře během cesty cítilo pohodlně a bezpečně. Zde je několik kroků a tipů, které vám pomohou přepravovat psa v autě bez stresu a bezpečně:

 • Výběr cestovního zařízení: použijte správnou velikost a typ cestovního zařízení pro vašeho psa v autě. Podle velikosti psa a toho, co je pro něj nejpohodlnější, můžete zvolit přepravku, sedačku pro psa nebo postroj.

 

 • Hygiena a pohodlí: do cestovního zařízení vložte měkkou a pohodlnou podložku nebo deku. Pokud používáte nosítko, umístěte do něj měkkou podložku nebo deku.

 

 • Příprava: Před cestou je dobré psa unavit. Před odjezdem psa vyvenčete nebo si s ním pohrajte, abyste spálili přebytečnou energii.

 

 • Výcvik: Pokud váš pes není zvyklý jezdit autem, začněte pomalu, aby si na auto zvykl. Zpočátku ho jen posaďte do auta a chvalte ho a odměňujte, když zůstane v klidu.

 

 • První krátká cesta: První cesta autem by měla být krátká a pozitivní. Jeďte jen několik minut a pak ho odměňte za úspěšnou cestu.

 

 • Pozitivní zážitky: spojte jízdu autem s pozitivními věcmi, jako je oblíbená hračka nebo stěna s odměnami. To může pomoci snížit úzkost.

 

 • Bezpečnost: vždy psa v autě řádně zajistěte. Pokud používáte přepravku, zajistěte ji bezpečnostními pásy vozidla nebo speciálním zádržným systémem. Nenechávejte ho v autě volně pobíhat, protože to může být nebezpečné.

 

 • Přestávky: Během delších výletů dělejte pravidelné přestávky, aby se pes mohl nadýchat čerstvého vzduchu, napít a napít. Nikdy nenechávejte psa v horkém počasí samotného v autě, protože hrozí riziko úpalu.

 

 • Proudění vzduchu a teplota: dbejte na dostatečné proudění vzduchu ve vozidle, zejména v horkém počasí.

 

 • Umístění: umístěte psa tak, aby nepřekážel při řízení vozidla.

Je důležité naslouchat chování psa a snažit se pochopit, jak se v autě cítí. Každý pes je jedinečný a může trvat nějakou dobu, než si na auto zvykne. Trpělivost a pozitivní posilování mu mohou pomoci udělat z cestování autem pozitivní zážitek.

 

Přeprava psa letadlem

 

 

Přeprava psa letadlem vyžaduje zvláštní péči, protože pro zvířata na palubě platí jiné podmínky a pravidla. Některé kroky a důležité informace pro přepravu psa letadlem:

 • Letenka a rezervace: Nejprve kontaktujte leteckou společnost, se kterou chcete letět, a zeptejte se na její pravidla a možnosti přepravy domácích mazlíčků. Důležité je předem rezervovat místo pro psa v letadle.

 

 • Velikost a typ zvířete: letecké společnosti mají pro přepravu zvířat různá pravidla v závislosti na velikosti a typu zvířete. Menší psi mohou letět s vámi v kabině, větší psi mohou obvykle cestovat ve speciálních kontejnerech v nákladovém prostoru.

 

 • Kontejner nebo přepravka: v letadle se psi obvykle přepravují ve speciálních kontejnerech nebo přepravkách. Tyto kontejnery musí splňovat velikostní a bezpečnostní požadavky letecké společnosti.

 

 • Zdravotní požadavky: mnoho leteckých společností vyžaduje veterinární potvrzení, že je váš pes dostatečně zdravý a způsobilý k cestování. Toto potvrzení se často vyplňuje 7-10 dní před cestou a může obsahovat všechna potřebná očkování a zdravotní prohlídky.

 

 • Příprava na přepravu letadlem: důkladně vyčistěte přepravku nebo pelíšek psa a zajistěte mu pohodlí měkkou dekou nebo polštářem. Do přepravky umístěte několik oblíbených hraček a malou misku s vodou.

 

 • Chování v letadle: zvířata by se měla v letadle chovat tiše a klidně. Je důležité, aby si váš pes doma zvykl na přepravku, aby cesta nebyla tak stresující.

 

 • Příjezd na letiště: Přijeďte na letiště včas, abyste měli dostatek času na odbavení a předání zvířete. Je důležité, abyste se řídili letištními pravidly a pokyny pro přepravu vašeho domácího mazlíčka.

 

 • Přestávky a odpočinek: Pokud je let dlouhý, vyplatí se zeptat se letecké společnosti, zda jsou pro vašeho psa připraveny přestávky nebo odpočinek.

Vždy je důležité zkontrolovat pravidla a předpisy konkrétní letecké společnosti, se kterou cestujete. Před cestou se poraďte s veterinářem, abyste se ujistili, že je váš pes v dobrém stavu pro cestu a že jste přijali všechna nezbytná opatření pro jeho pohodlí a bezpečnost.

 

Přeprava psa vlakem

 

Přeprava psa ve vlaku vyžaduje také zvláštní péči a přípravu, aby se vašemu zvířeti cestovalo pohodlně a bezpečně.

 • Železniční společnost a pravidla: Nejprve si zjistěte pravidla železniční společnosti pro přepravu zvířat. V některých vlacích nebo v určitých časech mohou platit určitá omezení.

 

 • Rezervace: rezervujte si místo pro svého psa ve vlaku předem. V některých vlacích je nutná rezervace místa pro domácí mazlíčky předem a počet míst může být omezen.

 

 • Přepravka nebo vodítko pro psy: psi musí být ve vlacích často na vodítku. Je důležité dodržovat pravidla železniční společnosti týkající se vodítka.

 

 • Pohodlné vybavení: pes se může cítit pohodlně ve svém vlastním známém nosiči. Umístěte do něj měkkou deku nebo polštář a dejte mu nějaké hračky, které ho zabaví.

 

 • Doba cesty a přestávky: Zvolte si období, kdy je vlak méně přeplněný, aby byla cesta pro vašeho psa méně stresující. Pokud je cesta vlakem delší, zajistěte psovi krátké přestávky, aby se mohl nadýchat čerstvého vzduchu a napít.

 

 • Jídlo a pití: vezměte s sebou vodu a misku pro psa, aby byl během cesty hydratovaný. Během cesty se může hodit také malé množství psího krmiva nebo pamlsků.

 

 • Zvládání stresu: Pokud váš pes ještě nikdy necestoval vlakem, zvykněte ho na cestu předem, aby nebyl zaskočen. Zvykněte psa na zvuky a pohyb vlaku.

 

 • Čistota a chování: zajistěte, aby váš pes nezpůsoboval ostatním cestujícím žádné potíže a aby bylo zachováno jeho pohodlí a klid ostatních cestujících.

 

Přeprava psů autobusem

Přeprava psa v autobuse je možná, ale je důležité dodržovat pravidla autobusové společnosti a brát ohled na pohodlí a bezpečnost psa i ostatních cestujících. Několik důležitých rad:

 • Předběžné informace: Nejprve si zjistěte pravidla autobusové společnosti pro přepravu zvířat. Každá autobusová společnost může mít jiná pravidla a omezení. Podrobnosti naleznete na oficiálních internetových stránkách nebo v zákaznickém servisu autobusové společnosti.

 

 • Velikost a typ: ujistěte se, že velikost a typ psa odpovídají požadavkům autobusové společnosti. Menší psi se obvykle přepravují snadněji, zatímco na větší psy jsou kladeny zvláštní požadavky.

 

 • Vodítko a náhubek: Mnoho autobusových společností vyžaduje, aby psi byli na vodítku a měli náhubek. Mnoho leteckých společností vyžaduje, aby psi byli na vodítku, a mnohé vyžadují, aby psi měli psí průkaz.

 

 • Pohodlné vybavení: Pokud k přepravě psa používáte vodítko nebo přepravku, ujistěte se, že se v ní pes cítí pohodlně. Pokud používáte přepravku, ujistěte se, že používáte plyšovou deku nebo polštář, aby se váš pes cítil pohodlně.

kék
2 v 1 přepravka na kolečkách pro mazlíčky,...
Speciální cena 689 Kč RRP: Normální cena 1119 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 • Období cesty: pokud je to možné, vyberte si období, kdy je autobus méně přeplněný. To pomůže snížit stres vašeho psa i ostatních cestujících.

 

 • Cestovní miska a voda: vezměte si s sebou misku a vodu, aby byl váš pes během cesty hydratovaný. Během cesty se může hodit také malé množství psího krmiva nebo pamlsků.

 

 • Zvládání stresu: Pokud váš pes ještě nikdy nejel autobusem, zvykněte ho předem na hluk a vibrace autobusu. Tak bude během cesty zažívat méně stresu.

Vždy respektujte pravidla autobusové společnosti a cestujících. Než se psem vyrazíte, zjistěte si pravidla konkrétní autobusové společnosti, abyste do cíle dorazili hladce a bez problémů.

 

 

Předchozí Tato nářadí v dílně nesmí chybět
Další Výběr správného pelíšku pro psy a kočky