K čemu lze použít dělicí paraván?

K čemu lze použít dělicí paraván?

Vytvořte si ve svém domově nové prostory nebo rozdělte větší prostory na menší části pomocí našich dělících paravánů! Ukážeme vám, jak co nejlépe využít možnosti, které nabízí váš domov...

Dělicí paravány jsou univerzální a praktické nástroje, které usnadňují změnu uspořádání domácnosti, kanceláře nebo jiné místnosti. Lze je použít k vytvoření nových prostor, skrytí určitých částí nebo rozdělení velkého prostoru na menší. Dělicí zástěny jsou k dispozici v různých typech a stylech, takže si každý může najít tu, která mu nejlépe vyhovuje. V tomto článku vám ukážeme, k čemu všemu lze příčky použít a jak je nejlépe využít v malých i velkých místnostech.

Výhody dělících paravánů

 • optimalizace využití prostoru: rozdělení velkých otevřených prostor na menší části
 • pohlcování zvuku a snižování hluku: některé dělící materiály mají zvukově pohltivé vlastnosti, které pomáhají snižovat dopad okolního hluku
 • soukromí: zástěny pomáhají vytvořit osobní prostor, ať už doma nebo v kanceláři
 • flexibilita a snadná instalace: dělicí zástěny lze snadno přemístit, takže prostor lze snadno přizpůsobit měnícím se potřebám
 • estetický vzhled: moderní příčky jsou k dispozici v různých stylech a provedeních, takže jsou nejen funkční, ale také estetické

 

Použití dělicích stěn v kancelářích a na pracovištích

Dělicí příčky zajišťují fyzické oddělení a využití prostoru pro pracovníky v kancelářích a jiných pracovních prostorech. Tyto zástěny lze obvykle snadno přemisťovat a nastavovat, což umožňuje dynamický a flexibilní design kancelářských prostor a snadnou integraci se stávajícím kancelářským nábytkem.  

Pomohou vám rozdělit velkou otevřenou kancelář na menší pracovní prostory a soukromé kanceláře. To umožňuje různým týmům nebo jednotlivcům pracovat soustředěněji a efektivněji. Použití paravánů dává možnost sblížit pracovníky stejného týmu, aniž by bylo nutné reorganizovat celou kancelář. To může usnadnit lepší komunikaci a hladkou spolupráci mezi členy týmu.

 

 

Použití paravánů pro rodiny s malými dětmi

Používání dělících paravánů může být prospěšné i pro rodiny s malými dětmi a v mnoha situacích může usnadnit každodenní život. Tyto zástěny mohou být různých typů a z různých materiálů, například ze dřeva, textilu nebo plastu. Některé situace, ve kterých mohou být užitečné, jsou:

 • Sledování dítěte: obrazovka může být užitečná, pokud chcete mít dítě na očích, ale zároveň chcete být ponořeni do svých vlastních aktivit. Pokud si například vaše batole hraje v obývacím pokoji, paraván vám umožní vidět a slyšet ho, zatímco vy vaříte v kuchyni.

 

 • Poskytnutí bezpečného prostoru: paravány mohou pomoci vytvořit doma bezpečnější prostor pro malé děti. Pokud například vaše dítě začíná prozkoumávat různé části domu, obrazovky mu mohou pomoci zabránit v přístupu do nebezpečných oblastí nebo k nebezpečným předmětům.

 

 • Vytvoření prostoru pro spánek nebo odpočinek: pomocí zástěny lze oddělit prostor pro spánek dítěte od zbytku místnosti a vytvořit tak správné ticho a tmu pro spánek ve dne i v noci.

obrázek: deco-cool.com

 • Vymezení prostoru pro hraní: paravány vám pomohou vymezit pro dítě samostatný prostor pro hraní v obývacím pokoji nebo v jiných společných prostorách. Udržíte tak pořádek v hračkách a zabráníte jejich rozptýlení po celém domě.

 

 • Skrytí kočárku nebo vysoké židličky: dělicí zástěna umožňuje skrýt kočárek nebo vysokou židličku, když se nepoužívají, a zachovat tak estetický vzhled domácnosti.

 

Použití dělicích paravánů na akcích a výstavách

Použití dělicích paravánů na akcích a výstavách má mnoho výhod a je vynikajícím způsobem, jak efektivněji využít prostor, oddělit různé činnosti a oblasti a splnit vizuální a funkční potřeby.

 • Oddělení stánků: Na výstavách nebo veletrzích mohou dělicí zástěny pomoci oddělit stánky vystavovatelů, aby bylo možné jasně vymezit plochy jednotlivých vystavovatelů. To návštěvníkům usnadňuje orientaci a přístup k jednotlivým stánkům.

obrázek: tableandhearth.com

 • Soukromé zasedací místnosti a konferenční místnosti: Pro pořádání akcí jsou často potřeba soukromé zasedací místnosti. Přepážky nabízejí rychlý a snadný způsob, jak vytvořit uzavřené zasedací místnosti nebo konferenční místnosti.

Mobil térelválasztó 260x180cm, szürke
Mobilní dělič prostoru 260x180cm, šedý
Speciální cena 1169 Kč RRP: Normální cena 1629 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 

 • Registrační a informační pulty: obrazovky lze použít k vytvoření registračních nebo informačních přepážek. Tyto přepážky lze použít pro informace a registraci účastníků akce.

paraván
Dělicí paraván se 4 panely
Speciální cena 939 Kč RRP: Normální cena 1829 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 

 • Vytváření tematických zón: Pomocí dělicích stěn můžete na své akci nebo výstavě vytvořit různé tematické zóny. Tímto způsobem lze také zatraktivnit například svatební místo, kde jsou na paravánu upevněna místa k sezení s dekoracemi odrážejícími styl svatby.

obrázek: eachandeverydetail.com

 • Pozadí nebo dekorace: paravány lze použít také jako dekorativní prvek. Obrazovky s vlastním designem nebo logem mohou pomoci vylepšit image akce, prezentovat sponzory nebo vkusně vystavit produkty.

obrázek: i.pinimg.com

 

Nápady pro kreativní využití dělicích stěn

Dělicí příčky jsou velmi univerzální a nabízejí kreativní řešení pro domácnosti, kanceláře, akce nebo jiné prostory. Zde je několik nápadů:

 

 • Děliče místností pro kutily: pomocí malovatelných dekorativních zástěn si můžete vyrobit vlastní jedinečné děliče místností pro váš domov. Použijte šablony, samolepky nebo na ně namalujte vzory a získejte stylový a individuální vzhled.

obrázek: selbst.de

 • Zelená stěna nebo rostlinná stěna: zástěny můžete vyzdobit rostlinami a vytvořit tak zelenou stěnu nebo rostlinnou stěnu. V kombinaci s barevnými a živými rostlinami mohou ve vaší domácnosti vytvořit příjemný a osvěžující vzhled.

obrázek: pickystitch.com

 • Světelné nebo závěsné dekorace: Na dělicí stěny lze připevnit závěsné dekorace, jako je světelný řetěz, stuhy, barevné papíry nebo jedinečné dekorativní prvky, a vytvořit tak vzrušující vizuální zážitek. Lze je také použít k zavěšení doplňků k aktuálnímu svátku.

 

 • Umělecká výstava: Pokud pořádáte uměleckou výstavu nebo přehlídku, obrazovky mohou být vynikajícím způsobem, jak vystavit umělecká díla a oddělit jednotlivá témata výstavy.

 

 • Interaktivní instalace: obrazovky lze využít také k vytvoření interaktivních instalací, například s plochami, na které mohou návštěvníci kreslit, psát nebo zanechávat vzkazy.

obrázek: studio.tools

 

 • Interaktivní instalace: obrazovky lze využít také k vytvoření interaktivních instalací, například s plochami, na které mohou návštěvníci kreslit, psát nebo zanechávat vzkazy.

obrázek: thedesignchaser.com

 

 • Obrazové rámy a galerijní stěny: Obrazovky s obrazovými rámy nebo galerijní stěny lze použít jako výstavní prostory nebo jako domácí obrazovou galerii.

obrázek: wayfair.com

 

 • Dětský koutek: na zástěnách lze vytvořit kreativní hrací plochu, kde si děti mohou kreslit, stavět nebo si hrát na schovávanou.

obrázek: digsdigs.com

 • Fotostěna nebo pozadí: Paravány se skvěle hodí na akce, večírky nebo focení jako fotostěna nebo pozadí.

obrázek: pinterest.com/just_amazinggirl

 

Kreativní využití dělicích stěn je ponecháno na vaší fantazii. Využijme jejich jedinečné konstrukce a možnosti pohybu k vytvoření prostorových řešení, která vyhovují našim cílům a stylu.

 

Dělící stěny do exteriéru

Panelové zástěny (dřevěné, textilní nebo plastové) nejsou obecně vhodné pro venkovní použití, protože neodolají větru, dešti ani pálícímu slunci. Nenechte se však odradit, pokud chcete mít venku dočasnou soukromou zónu, podívejte se na naše zatahovací příčky!

 

obrázek: tumblr.com

 

Jeho nevýhodou je, že jej nelze postavit kdekoli jako paraván, protože aby poskytoval stín a působil jako větrná clona, musí být kovový rám přišroubován k pevnému povrchu stěny, pak musí být montážní sloupek umístěn ve správné vzdálenosti a také pevně přišroubován. Materiál je však silný, vodoodpudivý a snadno se čistí a díky rukojeti se snadno vytahuje a poté automaticky navíjí.

 

 

Předchozí Jak vybrat elektrický zubní kartáček?
Další Vodní mlha: Venkovní klimatizace