Inspirace pro použití kolejnice na posuvné dveře

Inspirace pro použití kolejnice na posuvné dveře

Chtěli byste vkusně oddělit určité oblasti? S našimi posuvnými dveřmi se pro vás škála možností stává nekonečnou...

Chtěli byste vkusně oddělit určité oblasti? Nemáte dostatek místa pro otevírání dveří? Nebo jen chcete trendy řešení pro váš domov? Naše sada kolejnic pro posuvné dveře nabízí mnoho řešení, která jsou jak prostorově úsporná, tak estetická. Dnešní blogový příspěvek obsahuje vzrušující inspiraci, popusťte uzdu své fantazii a ozdobte svůj domov jedněmi (nebo více) posuvnými dveřmi!

 

Výhody kolejnice na posuvné dveře

Dráhy pro posuvné dveře mohou poskytnout mnoho výhod pro oddělení nebo propojení místností nebo oblastí.

 • Úspora místa: Systém kolejnic na posuvné dveře umožňuje odsunout dveře do strany, aniž by zabíraly místo při otevírání nebo zavírání. To je zvláště užitečné v místnostech nebo oblastech, kde by tradiční dveře mohly bránit pohybu nebo umístění nábytku.

 

 • Estetický vzhled: Posuvné dveře často dodávají místnosti moderní a estetický vzhled. Elegantního a čistého efektu lze dosáhnout i při použití jednoduchého plochého designu nebo dokonce skleněných ploch. Ale klidně si pohrajte s barvami a materiály!

 

 • Funkčnost a snadná manipulace: S dveřmi se systémem posuvných dveří se snadno manipuluje. Dveře lze snadno otevřít nebo zavřít zatlačením do strany, díky čemuž je jejich použití pohodlné a funkční.

 

 • Povětrnostní a hluková izolace: Správně navržený systém kolejnic pro posuvné dveře může účinně pomoci regulovat teplotu a hladinu hluku v místnosti. Skvěle se uplatní jak ve venkovních, tak i vnitřních prostorách, kde je vyžadována ochrana před vnějšími vlivy (jako jsou změny teplot nebo hluk), pokud je (nábytková) deska spojená s lištou časově odolná.

 

 • Dostupnost: Železniční systémy lze dokonce použít pro účely přístupnosti. Mohou vytvořit široké dveře, které usnadňují vstup a výstup handicapovaným lidem nebo dokonce lidem na invalidním vozíku.

 

 • Flexibilita designu: Kolejnicové systémy a k nim připojené nábytkové panely mohou být vyrobeny z různých materiálů s různým designem. To umožňuje navrhnout dveře individuálně podle stylu a potřeb dané místnosti.

 

 • Vytváření větších otevřených prostorů: Pro větší prostor nebo plochu vám systémy posuvných dveří umožňují otevřít dvě nebo více dveří jejich posunutím vedle sebe a vytvořit tak větší propojený otevřený prostor.

 

 • Módní řešení: Systémy kolejnic pro posuvné dveře jsou považovány za módní a trendy řešení v moderním interiérovém designu a architektuře.

Je však důležité poznamenat, že aplikace kolejnicového systému pro posuvné dveře vyžaduje specifické potřeby a konstrukční aspekty. Pro dosažení optimálních výsledků je třeba věnovat pozornost také velikosti, funkci a stylu designu místnosti.

 

Použití kolejnic na posuvné dveře

 

Sady kolejnic pro posuvné dveře nabízejí mnoho různých využití v bytě nebo jiných objektech. Tyto kolejnicové systémy umožňují snadné a prostorově úsporné otevírání a zavírání dveří a lze je použít v různých oblastech.

Domácnost

 • Interiérové ​​dveře: Perfektní pro interiérové ​​dveře, například do oddělených ložnic, koupelen nebo obývacích pokojů. To umožňuje prostorově úspornou konstrukci a nezasahuje do prostoru otevírání dveří ani při otevřených dveřích.

 • Vestavěné skříně: Sady kolejnic pro posuvné dveře jsou ideální pro vytvoření dveří vestavěných skříní. Zatlačením dvířek do strany získáte snadný přístup k obsahu skříně, aniž byste potřebovali dostatek místa k otevření dvířek.

 

 

 • Dveře skříně nebo komody: S kolejnicí pro posuvné dveře dokážeme vytvořit i prostorově nenáročné a designové řešení pro menší kusy nábytku. V mnoha případech může být pohodlnější dvířka malé skříňky pouze zatlačit, než otevírat obě křídla současně nebo střídavě.

 

 • Dveře do spíže: Pokud máte to štěstí, že máte v kuchyni spíž, obvykle existují dvě verze: na spíži jsou dvířka, která se otevírají do kuchyně, čímž zabírají hodně místa, nebo jsou dvířka odstraněna, takže vstup do spíže je zdarma a hosté se mohou podívat i na to, jaké zavařeniny letos vévodí regálům. Pokud se vám nelíbí ani jedno řešení, zvolte sadu kolejnic pro posuvné dveře, která umožňuje rychlý a snadný přístup k obsahu spíže. Tvarovaný kus nábytku kuchyň dokonce rozzáří.

 

 • Koupelnové dveře: Lze je použít i v koupelnách k vytvoření sestav posuvných dveřních kolejnic, jako jsou sprchové dveře nebo WC kabiny.

 

V kanceláři, obchodě, restauraci

 • Dělicí stěny: Ve větších místnostech, jako jsou kanceláře nebo obchody, lze pomocí sad posuvných dveří vytvořit dělicí stěny, které umožňují flexibilní využití prostoru.

 

 • Hotelové pokoje: V hotelích nebo penzionech mohou být sady kolejnic pro posuvné dveře moderním a praktickým řešením pro oddělení nebo propojení pokojů.

Do exteriéru

 

 • Venkovní dveře na terasu nebo verandu: Sady kolejnic pro posuvné dveře lze také použít ve venkovních prostorách, jako jsou dveře na terasu nebo verandu. To nám umožňuje snadno propojit vnitřní a venkovní prostory.

 

 • Sklady: Sady kolejnic pro posuvné dveře mohou být užitečné i ve skladech, kde chceme vytvořit větší otevřené plochy pro snadný pohyb zboží.

 

Instalace kolejnice na posuvné dveře

Instalace kolejnice pro posuvné dveře může být složitý a specifický úkol, který obvykle provádí profesionál. Níže jsou uvedeny obecné pokyny pro instalaci kolejnice posuvných dveří, ale je důležité si uvědomit, že konkrétní pokyny budou záviset na typu, velikosti a místě instalace zakoupených posuvných dveří. Ujistěte se, že jste si přečetli pokyny výrobce a/nebo se ohledně přesných kroků instalace poraďte s odborníkem.

 

 • Měření a příprava: Nejprve si změřte otvor posuvných dveří a místo, kam chcete dráhu posuvných dveří nainstalovat. Ujistěte se, že je dostatek místa pro pohyb kolejnice a posuvných dveří.

 

 • Získání nezbytných materiálů a nástrojů: Připravte si nástroje a materiály, které můžete potřebovat k instalaci, jako jsou šrouby, matice, rozpěrky, vrtačka, šroubovák atd.

 

 • Příprava kolejnice: Připevněte kolejnici pro posuvné dveře k zemi nebo podlaze, kde se budou posuvné dveře pohybovat. Ujistěte se, že kolejnice je rovná a rovná.

 

 • Příprava dveří: Připevněte panely nebo plechy posuvných dveří na posuvný mechanismus. Zkontrolujte, zda jsou dvířka vodorovně, a v případě potřeby seřiďte.

 

 • Instalace lišty: Připevněte lištu posuvných dveří ke stěně nebo rámu ve zvoleném místě. Je důležité, aby dráha byla stabilní a pevná, aby unesla váhu dveří.

 

 • Instalace vodítek: Vodítka posuvných dveří pomáhají vratům pohybovat se po dráze. Připevněte vodítka k panelům posuvných dveří.

 

 • Testování: Posuňte posuvné dveře po dráze a zkontrolujte, zda se pohybují hladce a rovnoměrně. Ujistěte se, že se dveře snadno otevírají a zavírají.

 

 • Jemné doladění: Možná budete muset doladit výšku kolejnice nebo polohu vodítek, abyste zajistili, že vrata perfektně sedí a budou se snadno pohybovat.

 

 • Bezpečnostní funkce: Ujistěte se, že kolejnice a mechanismus posuvných dveří jsou bezpečné a splňují všechny platné bezpečnostní předpisy.

 

 • Dokončení: Když jste spokojeni s kvalitou dráhy posuvných dveří a pohybem dveří, upravte nakonec polohu dráhy a vodítek.

Kolejnice na posuvné dveře ve 2 typech

Sadu kolejnic na posuvné dveře si snadno nainstalujete doma. Můžete si vybrat typ pro jednodveřové (jedno) nebo 2dveřové (dvou) provedení. Na konstrukci můžete osadit 4 cm silnou nábytkovou desku (není součástí balení). Pevná kovová konstrukce, válečky a šrouby zajišťují stabilní držení. Neváhejte se rozhodnout pro barevné, vzorované nábytkové panely, nebo je dodatečně udělejte jedinečnými, aby byl byt kromě úspory místa i osobitým designovým prvkem.

Toló ajtó sín szett 2 típusban
Kolejnice na posuvné dveře ve 2 typech
Speciální cena 1199 Kč RRP: Normální cena 2499 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

Předchozí Perfektní v jedné vrstvě - s elektrickým rozprašovačem barev
Další Tato nářadí v dílně nesmí chybět