10 minutová série cvičení pro zlepšení držení těla pro domácnost a kancelář

10 minutová série cvičení pro zlepšení držení těla pro domácnost a kancelář

Zlepšete své držení těla pomocí jednoduchých cviků, které lze provádět kdekoli, a doplňků, které si můžete vzít kamkoli s sebou!
​...

Většinu života trávíme vsedě, ať už jde o práci, studium nebo odpočinek. To však může být dlouhodobě škodlivé pro naše držení těla, což může způsobit mnoho zdravotních problémů. Naštěstí existuje řešení! V tomto článku představujeme 10minutovou sérii cviků, které vám pomohou zlepšit držení těla, ať už doma nebo v kanceláři. Tato cvičení jsou jednoduchá, ale účinná a lze je provádět kdekoli. Začněte se změnou pro lepší zdraví ještě dnes!

 

Negativní účinky sedavého životního stylu

Negativní účinky sedavého způsobu života na zdraví lze pociťovat v mnoha oblastech. Moderní životní styl pro mnoho lidí znamená, že tráví každý den dlouhé hodiny v kanceláři, v autě nebo doma u počítače či televize. Tato dlouhá období sezení a nedostatek pohybu mohou vést k řadě zdravotních problémů:

 • Svalová slabost: V důsledku sedavého způsobu života svaly nedostávají dostatečnou stimulaci a postupně ochabují. Zejména zádové a břišní svaly, stejně jako svaly nohou.

 

 • Bolesti zad: Špatné držení těla a sedavý způsob života mohou z dlouhodobého hlediska způsobit bolesti zad a šíje.

 

 • Obezita: Sedavý způsob života snižuje množství pohybu spalujícího energii, který může přispívat k přibírání na váze a obezitě.

 

 • Kardiovaskulární onemocnění: Sedavý způsob života zvyšuje riziko rozvoje kardiovaskulárních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak a srdeční choroby.

 

 • Cukrovka: Sedavý způsob života snižuje účinnost inzulínu a zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu.

 

 • Problémy s kostmi: Sedavý způsob života může snížit hustotu kostí a zvýšit riziko osteoporózy.

 

 • Duševní zdraví: Sedavý způsob života může mít také negativní dopad na duševní zdraví, protože pravidelné cvičení hraje důležitou roli při snižování stresu a udržování pocitu pohody.

 

 • Zažívací potíže: Sedavý způsob života a špatné cvičení mohou přispět k zažívacím problémům, jako je zácpa.

Tyto problémy jsou způsobeny nedostatkem pohybu a špatným držením těla, které jsou typické pro sedavé lidi. Pro udržení zdraví a minimalizaci škodlivých vlivů je důležité pravidelně cvičit, naučit se správnému držení těla a vyhýbat se celodennímu sezení. Naše kategorie sport a volný čas obsahuje mnoho produktů a doplňků, se kterými snadno a efektivně zařadíte cvičení do svého každodenního života.

 

Prezentace série cvičení pro zlepšení držení těla

Cvičení držení těla může pomoci posílit svaly a zvýšit povědomí o správném držení těla. Zde je jednoduchá série cviků na zlepšení držení těla, které vám mohou pomoci:

 • Zatažení ramen dozadu: Postavte se rovně s mírně rozkročenýma nohama. Zatáhněte ramena dozadu a pokuste se zavřít lopatky v zádech. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund a poté uvolněte. Opakujte 3-5krát.

 

 • Protažení krku: Postavte se nebo seďte rovně. Pomalu ukloňte hlavu doleva, snažte se cítit mírný tah na jedné straně krku. Držte tuto pozici po dobu 15-20 sekund, poté se vraťte do výchozí polohy. Udělejte totéž s hlavou ohnutou doprava. Opakujte 2-3krát na každou stranu.

 

 • Protažení spodních zádových svalů: Postavte se rovně s mírně rozkročenýma nohama. Zvedněte paži nad hlavu, poté se nakloňte na stranu a snažte se cítit mírné protažení bočních svalů trupu. Držte tuto pozici po dobu 15-20 sekund, poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte na druhou stranu a takto pokračujte 2-3krát na obě strany.

 

 • Posilování zádových svalů: Postavte se rovně, nohy mírně od sebe. Sepněte dlaně za zády, poté zvedněte ruce dozadu a snažte se oddělit ramena a protáhnout oblast hrudníku. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund, poté spusťte ruku. Opakujte 3-5krát.

 

 • Aktivace břišních svalů: Postavte se rovně nebo si sedněte s rovnými zády. Stiskněte abs a držte po dobu 10-15 sekund. Při cvičení dbejte na rytmické dýchání. Opakujte 3-5krát.

Pravidelné provádění těchto cviků může pomoci posílit záda, ramena a břišní svaly a zlepšit držení těla. Pamatujte, že je důležité provádět cviky pomalu a kontrolovaně, a pokud pocítíte nějakou bolest nebo nepohodlí, poraďte se s lékařem nebo fyzioterapeutem.

 

Cvičení pro domácnost a kancelář

Cvičení na zlepšení držení těla lze snadno provádět doma nebo v kanceláři. Zde je seznam cvičení, která mohou pomoci:

Domácí cvičení:

 • Protažení hrudních a ramenních svalů: Postavte se rovně ke zdi nebo rámu dveří. Položte dlaně na stěnu, pak vykročte vpřed, abyste měli napjatá ramena a ucítili natažení hrudníku. Držte tuto pozici po dobu 15-20 sekund, poté uvolněte. Opakujte několikrát.

 

 • Posilování páteře a zádových svalů: K tomuto cvičení můžete použít fitness míč nebo polštář. Posaďte se rovně na židli a držte míč nebo polštář v rukou. Stáhněte si abs, pak zvedněte ruce nad hlavu. Trochu se ohněte na stranu a poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte 10-15krát na každou stranu.

Fitnesz labda pumpával
Fitness míč s pumpou, 75 cm
Speciální cena 259 Kč RRP: Normální cena 519 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 • Protažení svalů jádra a zádových svalů: Sedněte si rovně na podlahu nebo na židli. Otočte se na stranu a zkuste se rukou dotknout zad. Držte tuto pozici po dobu 15-20 sekund, poté opakujte na druhou stranu.

 

Cvičení v kanceláři:

 • Cvičení na kancelářské židli: Seďte rovně u stolu. Zvedněte kolena a přitáhněte nohy k sobě na židli. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund, poté spusťte nohu. Opakujte 5-10krát.

 

 • Cvičení ramenních svalů: Seďte rovně u stolu. Zvedněte ramena, poté je stáhněte dozadu a pokuste se zavřít lopatky. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund, poté spusťte ramena. Opakujte 5-10krát.

Tato cvičení mohou pomoci udržet vzpřímené držení těla a snížit bolesti kloubů a svalů. Domácí cvičení můžete začlenit do své každodenní rutiny, abyste dlouhodobě zlepšili své držení těla a celkové zdraví. Můžete je dělat i v kanceláři během krátkých přestávek, abyste odstranili napětí a nepohodlí spojené s celodenním sezením.

Nemáte-li možnost cvičit, vyzkoušejte klekací židli zlepšující rovnováhu. Jeho použití může usnadnit dosažení správného držení těla a snížit zátěž páteře. Poskytuje dostatečnou oporu pro kyčelní i pánevní kosti.

egyensulyfejleszto-terdeploszek-tobb-tipusban
Balanční klekačka - ve více typech
Speciální cena 1849 Kč RRP: Normální cena 2579 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 

Oprava špatného držení těla

Náprava špatného držení těla vyžaduje sebeuvědomění a pravidelnou praxi. Pomoci vám mohou následující tipy:

 

 • Uvědomění: Prvním krokem k nápravě špatného držení těla je uvědomit si špatné návyky, které dodržujete. Věnujte pozornost tomu, jak sedíte, stojíte nebo chodíte.

 

 • Cvičení před zrcadlem: Postavte se před zrcadlo a podívejte se na sebe ze strany a zepředu. Zkuste stát rovně, ramena stáhněte dozadu, zvedněte hrudník dopředu a bradu zatlačte trochu dozadu. Zkuste toto správné držení těla napravit a pravidelně se kontrolujte v zrcadle.

 

 • Výběr správné židle: Často nás ani nenapadne, že příčinou problému je špatná poloha nebo nastavení naší židle nebo stolu. Vyberte si kancelářskou židli, která je extrémně pohodlná a pomáhá udržovat správné držení těla při sezení. Jeho polstrované sedadlo, opěradlo a područky poskytují maximální pohodlí. Naše nabídka nabízí mnoho kancelářských otočných židlí, které těmto odpovídají.

fejtámlás irodai forgószék lábtartóval
Otočná kancelářská židle s opěrkou hlavy -...
Speciální cena 2589 Kč RRP: Normální cena 3359 Kč Aktualní maloobchodní prodejní cena doporučená výrobcem.
Nejprve zkontrolujte

 

 • Zařízení pro zlepšení držení těla: Můžete použít zařízení pro zlepšení držení těla, jako je pás pro korekci držení těla nebo zařízení na posílení zádových svalů, které podporují správné držení těla a udržují správné držení těla.

 

 • Cvičení: Jejich prováděním můžete posílit svaly, které vám pomohou udržet správné držení těla.

 

 • Pravidelnost: Neočekávejte okamžité výsledky. Zlepšení držení těla vyžaduje čas a vyžaduje pravidelnou praxi. Několikrát týdně provádějte cvičení na zlepšení držení těla.

 

 • Pomoc fyzioterapeuta nebo odborníka na držení těla: Máte-li vážné problémy s držením těla nebo se vám nedaří držení těla zlepšit vlastními silami, vyplatí se kontaktovat odborníka. Fyzioterapeut může pomoci identifikovat zdroj problémů a poskytnout personalizovaná doporučení.

 

 • Buďte vytrvalí: Zlepšování držení těla je neustálá práce a může snadno vést k neúspěchu. Nevzdávejte se a mějte na paměti dlouhodobé zdravotní přínosy.

 

Zdravé držení těla může přispět k dlouhodobému zdraví kloubů a svalů, úlevě od bolesti a celkové pohodě. Nezapomeňte, že zdravé držení těla může být součástí vašeho životního stylu a přispět k lepší kvalitě života.

 

Předchozí Nákup umělého stromku: Průvodce nákupem umělého vánočního stromku
Další Buďte fit krok za krokem: blahodárné účinky chůze po schodech